Історична довідка

Село Семенівка розташоване обабіч річки Красної за 25 км від районного центру і за 30 – від залізничної станції “Трипілля – Дніпровське“.

Населення – 610 чоловік. 

Одна з версій така, що назва села походить від імені фастівського полковника Семена Палія, який нібито був у Семенівці. Перші писемні згадки про Семенівку відносяться до початку ХУІІІ ст.  Відлік свого заснування розпочато з 1724р. З перепису Семенівського казенного маєтку 1839 р. дізнаємося, що Семенівка була тоді “чумацьким гніздом”. Село ділилося на два приходи: Семенівський і Роздолянський.

У Семенівці 1900 року проживало 1438 чоловік. У селі була православна церква, школа грамоти, водяний млин, 3 вітряки, кузня.

В 1920-х роках у селі організувалися артілі: імені Шевченка, “Нове життя”, “Новий світ”, “Червоний Поступ”, “Зірка”, “Червоний прапор”.

Восени 1943 року через Семенівку проліг оборонний рубіж. Згоріло 313 хат. З ратного поля не вернулося 115 семенівців. 143 жителі села були нагороджені орденами і медалями.

Самоврядування в селі здійснює однойменна сільрада (сільський голова Сторожик Геннадій Анатолійович). 

Сільраді підпорядковане с.Кулі, засноване 1928 року. Населення 163 чоловік.

Є в Семенівці загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (директор Місевич Б.В.), Дошкільний навчальний заклад «ЗЕРНЯТКО» (завідуюча Дробот Н.П.), Свято-Успенська церква та два сільськогосподарські товариства СТОВ”Україна” (директор Короб В.І.) і ТОВ «РОЗА-Л» (директор Погорілий А.О.).

Логін: *

Пароль: *